SON YAZILAR

7.01.2019

İlk Bakışta: Stranger Thingsİzlediğim günden beri Stranger Things ile ilgili detaylı bir yazı yazmaya niyetlenip, bir türlü yazamadım. Erteledik durduk derken, dayandı 3. sezon kapıya. 3. sezonun başlamasına günler kala detaylı bir Stranger Things dosyasına başlayalım diyorum artık. Ne dersiniz?

İzleyeceğimiz yol şu şekilde olacak. İlk iş diziyi hiç izlemeyenler için, dizinin spoilersız bir tanıtımını yazacağım. Ardından iki ayrı yazıyla 1. ve 2. sezonların incelemeler yerini alacak blog içerisinde. En son 3. sezon öncesi son haberleri de verdikten sonra, uzun bir aradan sonra kavuşacağımız yeni sezon için hazırlıklarımızı tamamlamış olacağız.
80'ler Amerika'sında küçük bir Amerikan kasabasındayız. Mike, Dustin, Lucas ve Will son derece hayalperest minik bir arkadaş grubudur. Zindan ve Ejderhaları oynadıkları bir oyun akşamlarının çıkışında Will gizemli bir şekilde kaybolur. O sıralarda ortaya çıkan sıradışı kız Eleven ile beraber; Mike, Lucas, DustinWill'i bulmaya çalışır. Bir yandan çocuklar Will'i bulmanın yolunu ararken, diğer yandan şerif, abisi ve annesi de Will'i bulmak için çabalarlar. Artık hem Will'i bulmaya çalışmaktadırlar, hem de kasabada ortaya çıkan garip şeylerle baş etmek zorundadırlar.
Duffer Kardeşler'in elinden çıkan dizinin en ağır topu tabii ki Winona Ryder. Tam da adının hakkını veriyor ve şahane bir performans çıkarıyor. Keza dizinin oyuncu kadrosunun çoğunluğunu genç yetenekler oluşturduğu düşünülürse, oyunculuk seviyesi olarak epey yüksek bir dizi izliyoruz.

Diziyle ilgili en başarılı yönlerden biri de yaratılan muazzam 80'ler atmosferi. O kadar gerçek ki yaratılan atmosfer, dizinin günümüzde çekildiğini bilmesek bize 80'ler diye izletebilirler. Sinematografisi, kıyafetleri, müzikleri o kadar 80'ler ki insan hayran kalıyor. 
Dizinin halihazırda yayınlanmış 2 sezonu bulunuyor. 3. sezonu 4 Temmuz'da bizlerle olacak.

Share this:

Yorum Gönderme

 
Designed By OddThemes & Distributd By Blogger Templates